drevnikdesign.cz

Jsme rodinná dílna tvořící v krásné přírodě České Kanady na jihu Čech.

Tvoříme rukama a srdcem, to je základ. Zjistili jsme totiž, že je to ten nejužitečnější nástroj. Rukám se žádná technika nevyrovná, stejně jako srdci se nevyrovná žádný grafický návrh a výkres. Nemáme žádné laserová ani gravírovací stroje ani CNC, ani nic podobného. Stačí nám ruce, ruční pilka, hoblík po dědovi, nůž, vrtačka a hromada brusného papíru. A taky dobrá nálada, dobrý nápad pak přijde sám.

  • tvoříme rukama (vše brousíme i leštíme poctivě v ruce – mnóóóhokrát)
  • používáme přírodní materiály
  • šetříme svět a šijeme UP/REcyklovaně
  • staráme se o přírodu, tak jako se ona stará o nás
  • vaše spokojenost a radost je pro nás na prvním místě
  • zasíláme přes Zásilkovnu a Českou poštu
  • u nás můžete platit kartou online

Používáme přírodní materiály jako je dřevo, luční kvítí, mech, lišejník a další pěknosti. Naší myšlenkou je přiblížit přírodu lidem, ale také se přírodě náležitě odvděčit za její bohatství. Jsme si vědomi její krásy a také křehkosti a proto NIKDY stromy nekácíme, bereme si jen to, co nám přijde pod nohy a co nám příroda sama dá a tak kvůli nám žádný strom o život nepřijde. Na oplátku čistíme lesy od odpadků a od lidských stop. Snažíme se navracet původní přírodu tam, kam patří. Jsme milovníky ptactva a členy ČSO. Pozorujeme ptáky a snažíme se o jejich zachování i ochranu.

Základem každého výrobku je dobrá nálada, která přinese myšlenku. Ta pak předá impulz ruce, která si vybere kousek dřeva nebo materiálu ze kterého chceme tvořit. Nastává často i několik hodin (někdy i dní) hraní si a broušení. Často z té původní myšlenky vznikne něco docela jiného, ale tohle tvoření nemá žádná pravidla ani předpisy, každý si tvoří co ho napadne.

Stejně tak je tomu i s šitím a háčkováním. Používáme především UPCYKLOVANÉ nebo RECYKLOVANÉ látky ze kterých šijeme originální motýlky a kabelky. Protože se pořád něco učíme, v našem sortimentu najdeš i unikátní staré techniky patchworku v podobě ozdobných, harmonizujících koulí.

Ale zpět ke šperkům! Ty se brousí v mnoha hrubostech, obvykle začínáme na zrnitosti 80, kterou dáme výrobku tvar. Poté doladíme menší detaily hrubostí 120/150/180 a začne fáze mokrého broušení. Brusný papír musí být neustále mokrý, aby se materiál nepálil, ale krásně vymýval a dosahovali jsme tak postupně stále větší jemnosti a průhlednosti. Tato fáze je poměrně dlouhá, nesmí se přeskočit žádná hrubost ( 240/320/600/800/1200/1500/2000) a ani žádné místo na výrobku.

Po jemném broušení hrubostí 3000 už je výrobek krásně hladký, přesto části s pryskyřicí ještě stále nejsou jako sklo. Někdy je dále neleštíme, protože se nám libí jejich lehká matnost, ale obvykle pak použijeme speciální NanoTech pastu. Která je ekologicky šetrná, ale zároveň doleští pryskyřici do krásné průhlednosti. Pak stačí výrobek ošetřit vhodným olejem či voskem, které krásně zvýrazní barvu dřeva a je hotovo. Radost je na světě.

Dáváme si záležet na každém kousku a také je pro nás důležitá Vaše spokojenost a radost z výrobku. Platit u nás můžete na dobírku nebo pohodlně kartou přes portál GoPay. Vše posíláme pečlivě zabalené v dárkovém balení, co nejdříve po obdržení platby přes Zásilkovnu, případně Českou poštu. Obvykle nejdéle do druhého dne expedujeme, takže dodací doba je 2-6 dnů v závislosti na dopravci. Při zakázkové výrobě se snažíme dodat zásilku nejdéle do 14 dnů, ale vše záleží na individuální dohodě.

Případné reklamace či neshody nám piště na e-mail info@drevnikdesign.cz, vždy se snažíme maximálně vyjít vstříc a vaše spokojenost, tedy i vaše radost, je pro nás na prvním místě.

Na stejným e-mail, tedy info@drevnikdesign.cz pište klidně i pochvaly, názory a nápady. Napište nám co se Vám líbí, ať víme, co vyrábět. Pošlete klidně fotky, jak Vám to sluší, protože to zase vždycky potěší nás.

Díky za Váš čas, já jdu zase zpátky do dílny tvořit.

Pěknej den všem a ať se daří.

B.