Poslední dobou se mnoho věcí v našich životech změnilo. Není snad nikdo, koho by se opatření proti pandemii nedotklo. Týká se nás všech a jen my to můžeme naším postavením změnit.

Pro mnoho lidí, a teď myslím především podnikatele a malé firmy (třeba i Dřevník), je tato doba velmi těžká. My sami jsme tu pro vás ještě ani né rok a je to teprve měsíc, co máme spuštěný e-shop. Pro takto mladý podnik může být takový zásah smrtelný – ale my se nedáme!

Přišli jsme v této době o pravidelný odbyt, jako je například náš oblíbený podnik Pražírna kávy Drahonice, kam dodáváme kávové náušnice. Zastavil se i odbyt ve městě jako jako (je) Brno, kde naše výrobky najdete v krásném obchůdku Restart nebo v malebných Budějcích v Esse Shop Gallery Space. Prostě je zavřeno. A tak jsme fakt rádi, že ten e-shop máme a že máme Vás! Naše milé zákazníky, kteří našimi výrobky těší sebe i své blízké a taky nás. Každá objednávka nás obrovsky těší a v této době o to víc. A tak nejprve chceme poděkovat Vám. Děkujeme, že myslíte a podporujete místní firmy a malé podniky, které to bez Vás nezvládnou.

Co víc, spousta lidí v našem okolí, mnoho přátel i naše mamky šijí zadarmo roušky pro lidi, kteří je nemají. A za to i Vám velké díky. Díky všem co šíjí. Děkujeme všem, co pomůžou sousedovi nebo třeba někomu úplně neznámému. Děkujeme všem, kteří v této době obětavě slouží nám všem a kteří mnohdy nasazují vlastní život. Děkujeme i tam nahoru za to, kde žijeme, za náš stát a za podmínky jaké tady máme. Važme si toho, prosím.

I tato doba se dá využít ku prospěchu, nebo aspoň většina z nás má tu množnost. My tuto dobu využili nejen k vymetení sklepů, opravení boudy na zahradě a umytí oken, ale i k vlastnímu úklidu. Zavřeli jsme se na chatu. Žijeme u řeky, v lese, bez lidí. Celý den pozorujeme ptáky (a máme pár super úlovků), vyrábíme spoustu nových věcí do Dřevníku, vaříme si jarní dobroty, sedíme a jen koukáme na řeku, na ledňáčka, do lesa. Učíme se být sami se sebou.

Sama za sebe mám pocit, že se svět vážně trochu pozastavil. Věřím, že se lidi dokáží semknout, být ohleduplní a pomoct si. Věřím, že nás tato celá záležitost ponaučí a výsledkem bude změna. Změna k lepšímu. Že dokážeme udělat pomyslný krok zpět, břibzdit, nespěchat a přerovnat si životní priority.

Díky všem co jste dočetli až sem.

Všem jménem Dřevníku přeji pevné zdraví Vám i vašim rodinám.

S úctou,

B.